poniedziałek, 8 lutego 2016

Fangirl- Recenzja!

"Czasem pisanie jest jak zbieganie z górki. Palce zostają na klawiaturze, tak samo jak nogi zostają w tle, nie nadążając za resztą ciała."
—  Rainbow Rowell Fangirl

Tytuł: Fangirl
Autor: Rainbow Rowell
Wydawnictwo: Moondrive
Gatunek: Obyczajówka młodzieżowa/Romans
Liczna stron: 455
Ocena: 7/10 
 


Cześć wszystkim, jestem chyba jedną osobą na ziemi , która nie napisał jeszcze ani słówka o słynnej Fangirl Rainbow Rowell, więc pora to zmienić! 
Więc ( tak nie zaczyna się zdania od więc..) jeżeli jeszcze jakimś cudem nie czytałeś/ałaś Fangirl
usiądź wygodnie z kubkiem herbaty i posłuchaj. Historia opisana na kartach tej książki ujęła mnie całkowicie tak jak jej poprzedniczka ( czyli inna książka autorki, o której pisałam). Jest to słodka opowieść na jeden wieczór, gdy jesteśmy opatuleni w ciepły kocyk i trzymamy w dłoni kubek kakao albo  na jeden dzień, gdy leżymy na soczyście zielonej trawie w parku, a słońce łaskocze nas w nos. 
Książkę pokochają młodsi jak i starsi czytelnicy, którzy są zakochani po uszy w czytaniu jak i oglądaniu filmów czy seriali. To książka dla osób, które wiedzą co to znaczy przeżywać, żyć i zachwycać się magią zawartą na stronicach, klawiaturze lub ekranie. Jest napisana prostym językiem dzięki czemu bardzo łatwo i szybko się ją czyta. 

Może przejdźmy do fabuły. 
Książka opowiada o dwóch siostrach Wern i Cath, które są bliźniaczkami lecz historia skupia się bardziej na Cath, która prowadzi bloga fanfiction. Drogi bliźniaczek się rozchodzą gdy rozpoczynają naukę w college'u. 
Wern zatraca się w imprezach i nowo poznanych znajomych zapominając o nauce, a Cath musi opuścić swój bezpieczny świat wyobraźni i stawić czoła szarej rzeczywistości, podczas gdy jej siostra totalnie o niej zapomina. Co z tego wszystkiego wyniknie?

Romans, przyjaźń, pasja. 
"Fangirl to opowieść o przyjaźni wbrew różnicom i o trudnej sztuce dojrzewania. To historia o ludziach, którzy kochają książki tak bardzo, że stają się ich całym światem."

Serdecznie polecam!


KOMENTUJ, PISZ, KRYTYKUJ, TO BARDZO MOTYWUJE!
 MIŁO WIEDZIEĆ, ŻE KTOŚ TO CZYTA!

 

2 komentarze:

  1. Już czytałam tę książkę i jest naprawdę świetna! Wszystkie książki tej pisarki są świetne. Najbardziej CARRY ON. A w ogóle to świetny blog :#

    OdpowiedzUsuń