środa, 13 lipca 2016

Strażnicy Postaci, czyli Autorski Book Tag!

"Księgarnie przypominają mi, że jednak są są na tym świecie dobre rzeczy."

—  Vincent Van Gogh 


Cześć, dziś przychodzę do was z czymś zupełnie innym. Wraz z Remi, którą zapewne znacie z kanału lilacwix stworzyłyśmy wspólnie Tag! Polega on na tym, że do imion naszych ulubionych postaci literackich dobrałyśmy wymyślone przez nas pytania. Każda z nas wybrała po 5 postaci, więc łącznie jest 10 pytań. Na zagranicznym booktubie istnieje coś podobnego pod nazwą  "Characters BookTag!" dlatego postanowiłyśmy troszkę to zmodyfikować i dodałyśmy bonus! <3
Zapraszam was serdecznie na kanał Remi, Ah Remi jest przesympatyczną osobą, która naprawdę ciekawie opowiada o książkach! <3
Moi bohaterowie to; Hermiona, Sherlock, Celaena, Will, Azazel :)
Nie przedłużając zapraszam!


 1. Hermiona 
Wszyscy od dawna wiemy, że Hermiona była wielką miłośniczką literatury, stąd moje pytanie, kiedy się zaczęła twoja przygoda z czytaniem? 
Moja przygoda z czytaniem rozpoczęła się gdy miałam mniej więcej siedem latek. Pamiętam jak dziś, gdy babcia zabrała mnie do księgarni, w pewien letni, słoneczny dzień. Właśnie w tym dniu dostałam książkę, którą wybrałam sobie samodzielnie i właśnie wtedy  pokochałam czytanie.
Moja babcia pokazała mi piękno ukryte na kartach przeróżnych historii opisanych w książkach. A pomyśleć, ze tak bardzo nie lubiłam czytać.

2 .Remus Lupin, czyli ulubiona książka wydana przed twoimi narodzinami?
Może zabrzmi to banalnie, może moja odpowiedz będzie taka sama jak połowy z was lecz wcale mi to nie przeszkadza, że nie będę oryginalna mówiąc iż nad życie kocham wszystkie książki o Sherlocku Holmesie.


3. Celaena Sardothien  
Chyba każdy kto czytał Szklany Tron wie, że Celaena nie była potulną dziewczyną. Czy zdradzisz mi pewien sekret? Tak cicho by nikt nie usłyszał. Masz ulubioną postać dla, której liczy się wolność? Postać o silnym charakterze i dobrym sercu?
Choć sama wymyśliłam to pytanie miałam z nim problem, bo dla mnie właśnie taką postacią jest Celaena. Lecz oprócz Celaeny miano takiej postaci mogę spokojnie nadać Feyra z "Dworu Róż i Cierni" Sarah J. Maas.

4. Thalia Grace, czyli drugoplanowa postać, o której chciałbyś wiedzieć więcej?
Nie wiem, czy mam racje ale wydaję mi się, że mam. Bardzo chciałabym dowiedzieć się więcej o Fredzie i George'u z Harrego Pottera! Są to jedne z moich ukochanych postaci i uważam, ze było ich zdecydowanie za mało w książkach jak i filmach!

5. Sherlock Holmes 
Owej postaci nikomu chyba przedstawiać nie muszę. Sherlock, jest jedną z tych postaci, które każdy kojarzy nawet gdy nie czytał książek lub nie oglądał filmów. Dlatego daje ci zadanie mój drogi książkoholiku. Czy potrafisz odnaleźć pośród swojego zbioru książek, taką w której znajduje się postać, której nie zna nikt? ( mało znana postać, która lubisz) 
Taką  postacią, moim zdaniem jest Emely z książki pt "Lato Koloru Wiśni". Emely była i jest moją ukochaną postacią damską w literaturze. Sarkastyczna i zabawna. Wie czego chce i dąży do celu. 6. Dante Mendoza, czyli książka, która napełnia cię wewnętrznym ciepłem
Remi, kocham cię za to pytanie! Choć moja odpowiedz będzie banalna, prosta i pospolita to i tak  zawsze na to pytanie, odpowiem : "Harry Potter i Więzień Azkabanu". Jest to bowiem moja ulubiona część z serii o młodym czarodzieju. Czytałam ją niezliczoną ilość razy. Zawsze gdy byłam smuta, zła czy przygnębiona, właśnie ta książka pozwalała mi odzyskać chęć do życia. Dlatego zawsze gdy o niej myślę czuję ciepłe łaskotanie w sercu. Muszę jednak napomknąć, że jest jeszcze jedna powieść, choć  dopiero ją przeczytałam, wiem że pokochałam ja równie mocno jak trzecią część Harrego Pottera. A tą książką jest "Heaven, Miasto Elfów".

7. Azazel.
Postać dobrze znana czytelnikom Pani Katarzyny Bereniki Miszczuk. Postać bardzo zabawa, której jedynym celem jest zniszczenie świata. Ciągłe próby i niepowodzenia, a jednak niezwykła wytrwałość. A czy ty masz jakiś cel, do którego dążysz? Może już coś osiągnąłeś?
W życiu mam 3 cele do, których niezmiernie dążę. Dwa są oczywiste, ludzkie i powszechne. Natomiast jeden nieco próżny, egoistyczny lecz marzycielski.
Pierwszym z nich jest szczęście. Tak szczęście, szczęśliwie przeżyte życie.
Natomiast drugim celem jest akceptacja samej siebie. Dążę do tego by pewnego dnia spojrzeć w lustro i się uśmiechnąć, by być z siebie zadowolona.
A trzecim, trochę nierealnym, wybujałym celem jest rozwinięcie się bloga, taki "cichy cel", gdyż pisanie jest nie odłączną częścią mnie i tak bardzo chciałabym dzielić się moim myślami, wierszami z gronem wielu osób, którym się to podoba, które akceptują mnie. Bo to właśnie tu mogę być sobą.


8. Ronan Lynch, czyli twój problematyczny ulubieniec (książka albo postać, interpretacja dowolna!) 
Nie wiem czy dobrze zinterpretowałam to pytanie, jak nie to przepraszam! Moim problematycznym ulubieńcem jest zdecydowanie Chaole pewien Kapitan Gwardii z książki pt "Szklany Tron" Sarah J.Maas. Gdy przeczytałam pierwszy tom serii całkowicie się w nim zakochałam! Lecz fani/czytelnicy serii powinni zrozumieć o co chodzi mi z "Problematycznym".  Owa postać wraz z tomu na tom bardzo się zmienia, nadal w głębi duszy bardzo ją lubimy lecz z czasem niesamowicie nas denerwuję. No przynajmniej tak było w moim przypadku!
 


9. William Herondale

Na sam koniec zostawiłam postać,mężczyzne, który zamieszkał w moim sercu ,a wypowiedziane przez niego słowa zapadły w moje pamięci " Żyjemy i oddychamy słowami. To książki uchroniły mnie przed odebraniem sobie życia [...] To dzięki książkom nie czułem się opuszczony przez cały świat. One mogły być ze mną szczere, a ja z nimi."  A ty dzięki czemu nie czujesz się opuszczony przez świat? Co sprawia, ze twoje życie ma sens? ( interpretacja dowolna, możesz wybrać cokolwiek co sprawia, że masz ochotę wstać rano z łóżka. Jeżeli nie chcesz się tym dzielić, podaj mi przykład postaci, dla której coś lub ktoś nadawał sens)

 Ja tak samo jak Will nie wyobrażam sobie, życia bez książek. Są one moją słodką ucieczką, ucieczką od problemów. Oderwanie się od czytania jest dla mnie równe z odcięciem tlenu. Pozwalają one zapomnieć o bólu, przenosząc czytelnika w lepsze mające ze szczęśliwym zakończeniem. Niekiedy wolałabym żyć, życiem bohaterów literackich nawet tych, których historie nie zakończyły się szczęśliwie. Jest jednak jeszcze jedna rzecz, a właściwie ludzki gest. Również uśmiech nadaję mojemu życiu parę odcieni. 

10. Ginny Weasley, czyli książka/bohater, która/y  zasługują na więcej miłości?
Książką, która otrzymała od czytelników zdecydowanie za mało czułości  jest : trylogia Ja Diablica, Ja Anielica, Ja potępiona. Nie chodzi mi tu o negatywne komentarze lecz o to, jak mało się o tych książkach mówi, przynajmniej ja się nigdzie jeszcze nie spotkałam ( oprócz małych w zmiankach gdy któraś z części była pokazywana w bookhaul), oczywiście jest to tylko moje zdanie. Mogę się mylić. 
Postacią, która zdecydowanie zasługuję na więcej miłości jest Lou, z książki pt "Zanim Się Pojawiłeś"..chyba nie muszę nic więcej dodawać. Oczywiście to tylko moja interpretacja! 

Nominuję:
Roberta z kanału/bloga Czytanie Moim Tlenem
Anitę z kanału/bloga Book Reviews by Anita
Kingę z bloga https://onlymeever.blogspot.com/
Pośredniczkę z bloga  http://www.posredniczkaa.pl/
Justynę z  livingbooksx.blogspot.com
Sylwię z https://www.youtube.com/channel/UCVhSTP6cDohCH5y9cE0i2pA
No cóż...to już chyba czas się pożegnać...ale nie zaraz czekajcie! Przecież obiecałam wam bonus! 

Może nie będzie on jakiś iście wyszukany i ekstremalny ale się starałam! Na miarę możliwości..i czasu, którego miałyśmy obie z Remi mało, wykombinowałam, że ...przebiorę się za jedną postać z naszego Tagu, wiem że nie jest to coseplay Hermiony! Obiecuję, że niedługo na blogu pojawi się drugi taki ale w pełnym ubraniu uczennicy Hogwartu, które niestety nie dotarło by teraz do mnie na czas. ( tak wiem, że powinnam być bez okularów ale cii...)

Każdy komentarz wywołuję uśmiech na mojej twarzy więc, jak czytasz ten post to zostaw po sobie ślad! To daje dużo motywacji!
Do zobaczenia! :)


  8 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy tag ;) pozdrawiam :)
  http://reading-mylove.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na tag! ! Will <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Postać, której nikt nie zna? Doktor Barnhaus! ;-) Fajny pomysł, pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł na tag. Chyba się zainspiruję i zrobię podobny, tylko oczywiście z innymi postaciami ;)
  http://my-wooonderland.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny post chociaż 3 pytanie coś za mocno z egzaminem z polskiego mi się skojarzyło xDD

  OdpowiedzUsuń
 6. świetny tag :) zarówno w twoim wykonaniu jak i Remi :)

  OdpowiedzUsuń