wtorek, 24 lutego 2015

Młody Sherlock Holmes - Zabójcza Chmura

"Jest to świeża, żeby nie powiedzieć bardzo świeża i chyba jedyna w literaturze, wizja młodego Sherlocka autorstwa brytyjskiego pisarza, scenarzysty i dziennikarza, wielkiego fana Sherlocka - Andrew’a Lane’a."

Na wstępie, muszę przyznać, że mam słabość do książek o Sherlocku Holmesie, a niedawno w moje ręce wpadło to małe cudo. Jest to niezwykłe doświadczenie, czytając przygody młodego Sherlocka. Świetnie wkreowani bohaterowie. Bardzo inteligentna książka, skłania do myślenia i pochłania czytelnika w całości. Podczas czytania, nawarstwiają nam się pytania i coraz bardziej łakniemy uzyskać na nie odpowiedzi.

Nasza przygoda z czternastoletnim Sherlockiem zaczyna się, gdy jego straszy brat zabiera go z prywatnej szkoły dla chłopców i oddaje w ręce wujostwa, którego nasz bohater nawet nie zna.
Po pewnym czasie Sherlockowi jest przydzielony nauczyciel, a on sam zaprzyjaźnia się chłopcem o imieniu Matty, który zdradza mu coś iście tajemniczego. Pokazuję Sherlockowi miejsce śmierci pewnego człowieka, mówiąc mu przy tym o tajemniczej chmurze. Za fascynowany Sherlock pragnie rozwiązać zagadkę. Lecz czy mu się uda? Co to jest za tajemnicza chmura? Jakie nie bezpieczeństwa czyhają na Sherlocka i jego przyjaciół? Kim jest nauczyciel Sherlocka? Tego dowiecie się czytając tę książkę. 

Jest to świetna książka dedektywistyczna, pomieszana z kryminałem. Wciągnie czytelnika od pierwsze strony i sprawi, że będzie się chciało jeszcze więcej przygód o młodym Sherlocku. Inteligentna, wyrafinowana, zabawna, tajemnicza i pouczająca historia. Wiele z niej wyniesiemy gdyż, autor zgrabnie w plut do niej fakty historyczne, również możemy dowiedzieć się wiele o Dawnym Londynie i czasach w jakich żył nasz bohater.

Było to wspaniałe ujrzeć Sherlocka Holmesa jako nastolatka. Gorąco polecam 8/10 


2 komentarze:

  1. Moze przeczytam. Bo jak na razie to seriale oi filmy o kochanym Holmsie. ^^

    OdpowiedzUsuń
  2. Sherlock Holmes!!!!Muszę to przeczytać! Muszę muszę!!! Przekonałaś mnie! Trzy razy na taaaaak!!! <3 <3

    OdpowiedzUsuń