piątek, 2 stycznia 2015

19 razy Katherine

Można kochać kogoś tak bardzo, pomyślał, ale nigdy nikogo nie kocha się tak bardzo, jak bardzo się za nim tęskni.


Książki Johna Greena pokochali czytelnicy na całym świecie, nie bez powodu gdyż wszystko co wychodzi z pod pióra tego człowieka jest jedyne w swoim rodzaju. 

Książka 19 razy Katherine ujęła moje serce i kupiła mnie całą. Wielki jej atutem są bardzo wyraziści, barwni bohaterowie o mocnych charakterach.

Colin, główny bohater książki gustuję wyłącznie w dziewczynach o imieniu Katherine, które zawsze go rzucają. Stało się to już 19 razy. Zmęczony życiem wyrusza wraz ze swoim przyjacielem Hassanem w podróż po Ameryce. Colin podczas podróży rozpoczyna prace nad "Teorematem o zasadzie przewidywalności Katherine", który ma mu pomóc ustalić przyszłość każdego związku, pomścić "porzuconych tego świata" i w końcu zdobyć tą jedyną.
Książka jest wybuchową mieszanką, kontrowersji, humoru i świetnych dialogów. Książka opowiada o miłości, przyjaźni i świetnie opowiedzianej historii. Mocne charaktery bohaterów i dość nietypowy styl, którym została napisana książka czynią ją niezwykłą lecz i trochę kontrowersyjną.

Wiele osób może uznać książkę za nudną, gdyż jest w niej dużo opisów i trochę pojęć matematycznych.
Wiele osób może uznać książkę za dziwną i niezrozumiała. po części się z tymi osobami zgadzam ale własnie ta nuta dziwności, kontrowersji i humoru czyni ja nie zwykłą.
Świetne dialogi potrafią potrafią nas rozbawić i jeszcze lepiej poznać głównych bohaterów.

Nie mogę napisać zbyt wiele bo dużo bym zdradziła. Powiem jedno świetna książka. 9/10 :)


Książki to notoryczni Porzucani: gdy je odkładasz, mogą na ciebie czekać wiecznie, a gdy poświęcasz im uwagę, zawsze odwzajemniają twoją miłość.”- John Green 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz