piątek, 9 grudnia 2016

"Płytkie Groby", Jennifer Donnelly

"Jedynym papierem uwierzytelniającym, jakiego żądało to miasto, była śmiałość marzeń.Tym, którzy ją mieli, otwierało swe wrota i skarbiec, nie dbając kim byli i skąd przyszli"

-Moss Hart


 Tytuł: "Płytkie Groby"
Autor: Jennifer Donnelly 
Moja Ocena: 8/10
Wydawnictwo: YA! ( Grupa Wydawnicza Foksal) 
Tytuł Oryginalny: These Shallow Graves

 Cześć! Chciałaby wam dziś trochę opowiedzieć, o moim największym odkryciu. W życiu nie spodziewałam się, iż książka o tak płytkim i przeciętnym opisie, może skrywać na swoich kartach, jedną z najlepszych historii jakie dane było mi przeczytać. "Płytkie Groby" spokojnie, zasługują na podium zaraz koło słynnych Diabelskich Maszyn, Cassandry Calre.
Muszę przyznać, że kupiłam tę powieść ze względu na śliczną okładkę jak i niezobowiązującą, lekką lekturę do poczytania. Nie spodziewałam się po niej wiele, jak przyjemnego romansidła, zapewne z denerwująca, główną bohaterką, jednak zastałam zupełnie co innego!

Zatem, opowiem wam może, troszkę o samej fabule: 
Wszystko zaczyna się od morderstwa ojca naszej głównej bohaterki, Jo.
Jo, jest młodą, ambitną dziewczyną, która marzy o zostaniu dziennikarką. Gdy dowiaduje się o śmierci ojca, jej świat legnie w gruzach, nie wierzy bowiem iż jogo śmierć była głupim wypadkiem.
Postanawia za wszelką cenne udowodnić, co tak naprawdę wydarzyło się tamtej niefortunnej nocy.
Pomaga jej w tym młody, przystojny dziennikarz Eddi.

Na pierwszy rzut oka, płytka, taka jakich wiele, skrywa się pod maską chłodnej i dystyngowanej, lecz czy Jo naprawdę taka jest?
Z pozoru, wesoły i pełny życia młodzieniec, który zrobi wszytko by osiągnąć swój cel, ale czy na pewno tak jest? Jaki naprawdę jest owy dziennikarz?
Tych dwoje, to zawiłe charaktery, które połączyła pasja jak i niefortunna tragedia.
Powoli brną w ciemność by dokopać się do samego dna. Brudne sekrety zostają wyciągnięte na światło dzienne, a na ulicach Nowego Jorku, pojawia się coraz więcej trupów.

Najmroczniejsze zakamarki Nowego Jorku, brudne interesy nakrapiane ludzkim cierpieniem, burdele oraz bieda, to wszystko przeplata się ze scenerią wypełnioną przepychem, wytwornym życiem i władzą.

Owa powieść, to niezwykła historia, osadzona w czasach gdy kobiety nie miały prawa głosu.
Bardzo dobrze zbudowany kryminał z nutką romansu, choć może przewidywalny, jednak nie dający o sobie zapomnieć.
Więcej w tej historii opisów rozkładającego się ciała niż samego romansu ale książka zapiera dech, nie pozwalając się od niej oderwać.
Czy wchodzisz do gry? 
Serdecznie Polecam!  
 Każdy komentarz wywołuję uśmiech na mojej twarzy więc, jak czytasz ten post to zostaw po sobie ślad! To daje dużo motywacji!
Do zobaczenia :)


5 komentarzy:

 1. Okładka jest świetna! Nigdy nie widziałam nawet tej książki. Kiedy zobaczyłam zdjęcie, to pomyślałam, że będzie to dość ciekawa odmiana fantastyki. Niestety, kryminały nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam tę książkę dostać od wydawnictwa, ale jeszcze do mnie nie dotarła :( A jak nie dotrze to kupie ją sobie sama, bo mnie zaciekawiłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się ta książka. W zasadzie jeszcze jej nie znam, więc cieszę się, że tu trafiłam.
  pozdrawiam i zapraszam
  polecam-goodbook.blogspot.com
  fuzja-recezentow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za ten opis, gdyby nie on, pominęłabym całkiem interesującą propozycję czytelniczą. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesująca pozycja, swego czasu miałam ją na oku, tytuł pobudza wyobraźnię. :) Pozdrawiam!
  Osobliwe Delirium

  OdpowiedzUsuń