poniedziałek, 20 marca 2017

Book Haul #3

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera"

Cześć przychodzę dziś do was z czymś innym niż recenzja. Ostatni Book Haul pojawił się w czerwcu, więc postanowiłam nadrobić zaległości. 1." Baśnie Barda Beedle'a",J.K, Rowling
2."Gniew i Świt",Renee Ahdieh 
3."Prom",Remigiusz Mróz
4."O wiele więcej",Kim Holden
5."Łowczyni z ciernistego lasu",M. Dickerson
6."Intuicja",Amy A. Bartol
7."Girl Online.Solo", Zoe Sugg
8."Firstlife",Gena Showalter
9. "Inwigilacja",Remigiusz Mróz


Krótki opis książek:
1." Baśnie Barda Beedle'a": to zbiór pełen magii, poruszających opowieści, które wzruszają, bawią, a czasem przerażają i wywołują dreszcz lęku przed śmiercią. Przełożone z run antycznych przez Hermionę Granger i opatrzone obszernym komentarzem Albusa Dumbledore’a, to przepiękne wydanie nadaje nowy blask klasycznym baśniom dla młodych czytelników. Zbiór ze wstępem J.K. Rowling i ilustracjami znakomitego chorwackiego artysty Tomislava Tomica przestraszy i zachwyci zarówno mugoli, jak i czarodziejów.

 2."Gniew i Świt":
 W krainie rządzonej przez młodego, żądnego krwi władcę, każdy poranek przynosi cierpienie kolejnej rodzinie. Chalid, osiemnastoletni kalif Chorasanu, jest potworem. Co noc bierze sobie nową małżonkę, by o poranku owinąć jedwabny sznur wokół jej szyi. Kiedy ofiarą Chalida pada szesnastoletnia przyjaciółka Szahrzad, dziewczyna poprzysięga mu zemstę i zgłasza się na jego kolejną oblubienicę. Szahrzad zamierza nie tylko ujść z życiem, ale też raz na zawsze zakończyć okrutne panowanie kalifa.
Noc za nocą Szahrzad mami Chalida, snując zachwycające historie, i odwleka swój koniec, choć doskonale zdaje sobie sprawę, że kolejny świt może okazać się jej ostatnim.

 3."Prom":
 Prom płynący z Hirsthals w Danii zatrzymuje się na wodach przybrzeżnych Wysp Owczych. Z jednostką nie ma kontaktu, nic jednak nie wskazuje na to, by miała miejsce awaria. Czy doszło do porwania? Zamachu terrorystycznego? A może to rezultat działania szaleńca? Na pokładzie znajduje się Katrine Ellegaard, duńska policjantka, która na własną rękę stara się rozwikłać zagadkę. Wie tylko tyle, że ma przeciwko sobie godnego przeciwnika – ktoś bowiem zadbał o to, by na statku wdrożono procedury awaryjne, uniemożliwiając przemieszczanie się między pokładami. Tymczasem czekający na nią w Vestmannie Hallbjørn Olsen odkrywa, że odpowiedzi mogą znajdować się nie na promie, ale na archipelagu…

4."O wiele więcej":
 Zakochałem się w Mirandzie ślepo i bezgranicznie. Wyidealizowałem sobie jej obraz. Jednak marzenia są niczym dym. Unoszą się nad nami, nieuchwytne, aż w końcu wydaje nam się, że ich pragniemy. I potrzebujemy. Taka była również Miranda. Ulotna niczym dym. Myślałem, że jej pragnę. Sądziłem, że jej potrzebuję. W końcu jednak dopadła mnie szara rzeczywistość. Wypatroszyła mnie ze złudzeń niczym okrutny drapieżnik. Rzeczywistość bywa podła. Tak jak Miranda. A ja potrafię być czasem strasznym głupcem... Który mimo wszystko nadal wierzy.

 5."Łowczyni z ciernistego lasu":
Odette Menkels za dnia uczy czytania sieroty z pobliskiego miasteczka, a nocami kłusuje w lesie margrabiego Rainharta, by upolowaną zwierzyną wykarmić najuboższych.
Dla Jorgena Hartmana złapanie kłusownika to nie tylko obowiązek, lecz również sprawa honoru. Łowczy, który go wychował i którego stanowisko on przejął, zginął właśnie z rąk kłusownika.
Kiedy Jorgen i Odette poznają się na zabawie świętojańskiej, nie mają pojęcia, że są swoimi największymi wrogami. Jedyny mężczyzna, którego ona pragnie, marzy o tym, by ją schwytać. A jedyna kobieta, którą on kocha, okaże się nieuchwytnym obiektem jego nienawiści.

 6."Intuicja"( 2 tom serii Przeczucia):
Życie Evie Clermont już nigdy nie będzie takie samo. Strata bliskiej osoby pozostawiła na jej sercu bliznę, która długo się nie zagoi. Dziewczyna staje przed dylematem, komu bardziej zaufać – pięknemu Aniołowi Mocy, czy bratniej duszy, którą zna z poprzednich wcieleń. Sytuację komplikuje fakt, że Evie przyciąga też moce Zła, którym zależy na uwięzieniu jej duszy. Z pomocą zaprzyjaźnionych aniołów dziewczyna zrozumie w końcu, jak potężną mocą dysponuje. Bądź co bądź, sama ma anielski rodowód.

 7."Girl Online.Solo"( 3 tom):
Życie Penny wróciło do normy. Na początku nowego roku szkolnego jest gotowa stawić światu czoła w pojedynkę. Noah skrócił swoje światowe tournée, zapadł się pod ziemię i nikt nie ma pojęcia, co się z nim dzieje. Megan zaprasza Penny do swojej akademii artystycznej, więc nadarza się okazja do zawarcia nowych przyjaźni.
. Callum, czarujący Szkot z akademii Megan, próbuje rozproszyć smutki Penny. Ale czy uda się jej zapomnieć o Noah, skoro wciąż prześladują ją wspomnienia?
 8."Firstlife":
Żyje się tylko raz? Nie w tym świecie, tutaj prawdziwe życie zaczyna się dopiero po śmierci.
Jesteś pełnoletni? A więc pora zdecydować, czy będziesz wyznawać zasady Trojki, czy Miriady. Te dwie frakcje toczą zaciekłą walkę o dusze Niezwerbowanych i prawie nigdy nie grają czysto.
Tenley została naznaczona już w chwili narodzin. Jest obdarzona wielką mocą. I Trojka i Miriada nie cofną się przed niczym, by ją przeciągnąć na swoją stronę.

 9. "Inwigilacja":
Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego.
Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu na islam i powrocie do Polski mężczyzna znalazł się na celowniku służb. Gdy pojawiają się zarzuty, że przygotowuje zamach terrorystyczny, zwraca się o pomoc do prawniczki, która niegdyś zasłynęła obroną pewnego Roma.
Joanna Chyłka niechętnie podejmuje się sprawy. Słynie bowiem nie tylko z ciętego języka, ale także z niechęci do obcych. W dodatku nie jest przekonana, czy jej nowy klient w istocie nie planuje zamachu..


A jakie książki wpadły w wasze czytlenicze łapki?
Pochwalcie się! Może mi coś polecicie?
Robić dalej book haul'e? 
Dajcie znać :)


6 komentarzy:

 1. Book haule to jeden z moich ulubionych postów, z chęcią będę czytać kolejne.:)
  A co do moich zdobyczy to pod koniec miesiąca pojawi się post, więc od razu zapraszam.:D

  oddam-ci-ksiazke.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Same fajne książki. Osobiście polecam ,,Gniew i świt" oraz ,,O wiele więcej" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie słabo także ja się nie wypowiem XD. Ale fajny book haul.

  OdpowiedzUsuń
 4. O sporo u ciebie nowości ja z tych książek nie czytałam żadnej
  mój blog

  OdpowiedzUsuń
 5. jestem ciekawa "Gniewu i Świtu", okładka do mnie przemawia, ale opinie czytałam bardzo różne od zachwytów po dość niepochlebne :/

  OdpowiedzUsuń
 6. Na półce w sekcji "pożyczone" czekają na mnie 3 "Mrozy" więc jak mi się spodobają to chyba się skuszę na "Inwigilację" bo sporo osób poleca. Jeśli masz ochotę zapraszam na mój book haul: http://kasta89.blogspot.com/2017/04/marcowy-book-haul.html

  OdpowiedzUsuń