piątek, 7 kwietnia 2017

"Gniew i Świt",Renee Ahdieh [Recenzja]

"(...)-Matka mawiała,że człowiekowi,który nie potrafi docenić poezji, brakuje duszy"

Tytuł: "Gniew i Świt"
Autor: ReneeAhdieh
Moja Ocena:  8/10
Wydawnictwo: Filia


Cześć! Dziś przychodzę do was z recenzją książki, która od dłuższego czasu zajmowała moje myśli.Gdy tylko dorwałam ją w swoje czytelnicze łapki, nie mogłam się od niej oderwać. Choć trochę przewidywalna, uwiodła mnie swoim urokiem. 
Choć książka jest inspiracją, wzorem, ma też w sobie nutkę oryginalności. Jest równie piękna jak baśnie tysiąca i jednej nocy, piękna jak kwiat rosnący w królewskich ogrodach, niebezpieczna jak ostry kraniec noża.
 
Może opowiem wam trochę o samej fabule
Książka opowiada historię Szahrzad, która pewnego dnia bierze za swój życiowy cel,pomszczenie swojej zmarłej przyjaciółki. Przyjaciółki,która padła ofiarą Chalida, osiemnastoletniego kalifa Chrasanu. Dziewczyna postanawia więc dobrowolnie zgłosić się na jego kolejną oblubienicę choć wie,że bardzo tym ryzykuje, bowiem kalif ma w zwyczaju co noc brać sobie nową małżonkę tylko po to, by nazajutrz spoglądać, jak z kobiety uchodzi ostatnie tchnienie. 
Żeby zyskać jak najwięcej czasu Szahrzad co noc mami małżonka, snując cudowne historie.Lecz… Czy wszystko jest takie, jakim się wydaje? Czy Chalid jest tak naprawdę zły?

"(...) najczęściej milczą ci najmądrzejsi.(...)Ponieważ wszystko słyszą"


Gdy miałam tę książkę w dłoniach, z zapartym tchem lawirowałam pośród pałacowych ogrodów lub gorących piaskach pustyni. Autorka ma niesamowicie lekkie pióro, więc bezbłędnie nakreśliła swoich bohaterów.Dzięki temu zapałałam ogromną sympatią do głównej bohaterki. 
Przeszkadzał mi jedynie jeden mały szczegół, a mianowicie…Trójkąt miłosny. 

Nie skłamię, jak powiem wam, że historia opisana na kartach tej powieści jest bardzo klimatyczna i zmysłowa. Lekka, magiczna, romantyczna przygoda, którą wspomina się przez kolejne tysiąc nocy nie mogąc usnąć, gdyż blask gwiazd łaskocze w oczy. 

Serdecznie Polecam!
Napiszcie mi koniecznie czy zmierzacie po nią sięgnąć lub czy już czytaliście! <3 

Za korektę tekstu ogromnie dziękuję Barankowi! Jesteś nieoceniony!


6 komentarzy:

 1. Mam ją na swojej liście do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się niezwykle ciekawie. Pomyślę o niej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytam, bo zapowiada się interesująco. Zapisuję sobie tytuł... :) Pozdrawiam!
  Osobliwe Delirium

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno po nią sięgnę, bo uwielbiam retellingi różnych baśni. Niestety jeszcze nie wiem kiedy - fundusze na książki już się wyczerpały.:(
  Pozdrawiam!

  oddam-ci-ksiazke.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. O tej książce pierwszy raz usłyszałam dopiero kilka dni temu. Z początku bardzo chciałam ją przeczytać. Zaintrygował mnie opis i niesamowita okładka. Jednak im bardziej zagłębiałam się w jej recenzje, to przechodziła mi na nią ochota.
  Do tej pory mam mieszane uczucia. Jeżeli kiedyś uda mi się ją przeczytać to będę zadowolona, jednak jeżeli nie to raczej nie będę rozpaczać. :)

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie:
  niezapomniany-czas-czyli-o-ksiazkach.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń