sobota, 11 sierpnia 2018

Za co pokochałam koreańskie seriale?

"Tylko ręka bliskiego przyjaciela zdoła wyciągnąć cierń, który jest wbity głęboko w sercu." -Who are you: School 2015


Cześć! Nigdy nie byłam fanką azjatyckich seriali, jednakże teraz mogę śmiało powiedzieć, że się to zmieniło. Bowiem od jakiegoś czasu zwariowałam na ich punkcie. Przez co mój najlepszy przyjaciel dostaję białej gorączki, rodzice zamykają się na trzy spusty w swoim pokoju, a sąsiedzi uciekają na mój widok w popłochu.(ŻARTUJE) 

Jest mi bardzo przykro, że obraz dram jest ukazywany bardzo karykaturalnie, przez co dużo ludzi je omija. A szkoda.
Spokojnie, nie zamierzam zalać Was masą tytułów i grozić wam byście je obejrzeli. Za to opowiem wam pokrótce co sprawiło, że dramy zagościły w moim serduszku.#1 EMOCJE 

Znalezione obrazy dla zapytania k dramy Healer

(Nie, wcale mi nie chodzi o emocje, jakie targają moimi najbliższymi. To nie tak, że lubię ich wkurzać)
Każdy nowy odcinek serialu obfituję w masę wydarzeń, po których nie mogę spokojnie usiedzieć. Doznaje chwile uniesień jak i chwile gorzkiej rozpaczy, która łatwo może przeistoczyć się w depresję. Nie panuje nad swym ciałem, wiercąc się na wszystkie możliwe strony. Mimo wszytko sprawia mi to wiele radości i relaksuje.

 #2 ROMANS
Podobny obraz

Za każdym razem jestem pod wielkim wrażeniem, ponieważ miłość jest pokazywana niezwykle delikatnie. Liczą się małe gesty, czynny i troska o drugiego człowieka, a nie wielkie, namiętne (kiczowate, zachodnie) wyznania. Choć uczucie dwojga bohaterów nie zawsze jest proste, niekiedy przejaskrawione (scenarzyści mają bujną wyobraźnie jak we wszystkich romansach na całym świecie) są magiczne i po prostu ludzkie.
Proszę mi się tu nie czepiać. Wiem, że ktoś wyskoczy mi, że np. romans pomiędzy bogiem, a człowiekiem nie jest "po prostu ludzki", ale ja nie mówię, że mógłby się wydarzyć. Po prostu opisuję moje odczucia. Chodzi mi o to, że nie jest nachalny, jak w większości amerykańskich produkcji. Oczywiście wiadomo, że serialowe uczucia nie do końca odzwierciedlają rzeczywistość.
(Dajcie pobujać w obłokach!) Chodzi mi jedynie o formę przekazu.#3 ABSURDY, ABSTRAKCJA (Tak, nie przewidzieliście się)

 Podobny obraz
Są to smaczki, które mogą odbiorcę uzależnić, ponieważ nigdy do końca nie wiadomo co może się wydarzyć. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś/widziałaś dramę zapewne wiesz, o co mi chodzi. Wszelakie dziwne zachowania, sytuacje sprawiają, że widz się nie znudzi.

#4 RZECZYWISTOŚĆ
Podobny obraz


Wiele produkcji podejmuję problemy społeczne, rodzinne, finansowe lub osobiste. W bardzo namacalny sposób przedstawiają życie, nakreślają warstwy społeczne, ukazują systemy wartości. Skupiają się przed wszystkim na ludziach i ich historiach. Bardzo łatwo można się utożsamić z głównymi bohaterami, czujemy ich każdą cząstką siebie.


#5 MUZYKA
Choć nie wiele linii melodycznych mnie urzekło- to do mojej playlisty wpadło parę perełek. 
https://www.youtube.com/watch?v=By8Iv_TpxCI
https://www.youtube.com/watch?v=I7LeFyNmJxc
https://www.youtube.com/watch?v=JvjWy4saR08
https://www.youtube.com/watch?v=RwFi7wnH5W0

Gdzie oglądam?
 https://www.dramaqueen.pl/
 http://drama-online.pl/
 oraz na viki

Moje ukochane dramy:
1. Healer
2. Entertainer

3. Angry Mom
4. Fight for my way
5. Suspicious Partner
6. While You Were Sleeping
7. Moonlight Drawn by Clouds
8. Strong Woman Do Bong Soon 
9. Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo
i wiele, wiele innych. 

Mieliście kiedyś styczność z dramami? Jakie są wasze ulubione? Może mi coś polecicie.

To wszystko na dziś! 
Zaczytanego! 

4 komentarze:

  1. W końcu mam liste dram, które polecasz, bo wiesz, ze mam skleroze i zawsze zapominam XDDDDD Kocham dramy z tych samych powodów co ty. Mają niestety jedną wade - niesamowicie uazleżniją i ma się ochote przez tydzień nie wychodzic z łózka i oglądac tylko je.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z azjatyckich rzeczy oglądałam tylko "Czarodziejkę z księżyca", ale kto wie, może jakbym chociaż raz obejrzała to bym się zaraziła Twoją pasją ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wkoncu mogę gdzieś wyrazić swoje zdanie, tak jestem fanką od ponad 10 lat, teraz wróciłam po chwili przerwy bo jest netflix.pl itp. Nike nie rozumie mojego zainteresowania ale nawet się nie przejmuje. Bardzo jestem pozytywnie zainspirowana Azją i kultura, jedzeniem. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń