sobota, 26 września 2015

Mechaniczny Anioł (Diabelskie Maszyny)

„To w porządku kochać kogoś bez wzajemności, dopóki ten ktoś jest wart miłości. Dopóki na nią zasługuje."

CZYTAJ= KOMENTUJ <3 Książkę, o której mam zamiar opowiedzieć zna pewnie wiele osób. Mianowcie  książka ta skradła serca tysięcy czytelników, czytelniczek. Miliony łez spadały na stronice tych książek, dziesiątki tysięcy uśmiechów ujrzały strony egzemplarzy tej książki. Jest to niesamowita opowiesć, która zapdała mi w pamięci dwa lata temu, gdy po raz pierwszy ją czytałam. 

Historia zaczyna się, gdy główna bohaterka Tessa wyrusza by odnaleźć brata, a celem jej jest Anglia za czasów panowania królowej Wiktorii. W trakcie swoich poszukiwań Tess odkryje mroczny świat przepełnionny nadnaturalnymi istotami i tajemnicą. Spotka na swojej drodze Nocnych Łowców, którzy ratują ją z opresji i dają schronienie, ponieważ na samym poczatku główna bohaterka  wpada w sidła tejmniczej postaci "Mistrza".

Kim jest Mistrz?, Czego chciał od naszej głównej bohaterki? Który Nocny Łowca ją uratował?
Kim jest brat Tess i czy wogóle uda jej się go odnaleźć? Tego dowiecie się czytając tę książke, a naprawdę warto!

Cassandra Clare wprowadza nas w tajemniczy, brutalny świat Nocnych Łowców, zpowity mrokiem i przesycony tajemniczością. Wciaga czytelnika od pierwszej strony nie pozwalając mu odejść aż do ostatniej literki na końcowej stronie. 
Inteligenta opowieść osadzona w czasach Wiktoriańskich w samym sercu Londynu. Niesamowicie wątka akcja, barwne dialogi i świetnie wykreowani przez autorkę bohaterowię czynią tę ksiazkę doskonałą.

Książka przenosi czytelnika, do czasów sukien,arystokracji, manier i powozów. Czytając ciąglę pojawiają nam się co i róż nowe pytania, które nawarstwiają się wraz z kolejnym rozdziałem. Największym atutem historii opisanej na kartach tej książki są moim zdaniem dialogi przepełnione chumorem, czasami nawet i grozą. Moje serce od razu pokochało jednego z głównych i najbardziej charakterystycznych postaci, a mówię o Willu. Jedno* zdanie wystrczyło by zapadł mi głęboko w pamięci. Bardzo się z nim utożsamiłam. 

Kim jest Mistrz?, Czego chciał od naszej głównej bohaterki? Który Nocny Łowca ją uratował?
Kim jest brat Tess i czy wogóle uda jej się go odnaleźć? I czemu Will boi się kaczek? ( zgadzam się z nim)  Tego dowiecie się czytając tę książke, a naprawdę warto! 

* zdanie Willa "To dzięki książkom nie czułem się opuszczony przez cały świat" 

Serdecznie Polecam całą Trylogię Diabelskich Maszyn jak i ten tom! 
10/10 
Przepraszam za bęłdy ale mam zepsutą klawiaturę jak będę mogła to poprawię! <3 

,,- Kimkolwiek jesteś, mężczyzną czy kobietą, osobą silną czy słabą, zdrową czy chorą … Wszystkie te rzeczy liczą się mniej niż to, co masz w sercu. Jeśli masz duszę wojownika, jesteś wojownikiem. Te inne rzeczy to szkło, które otacza lampę, a ty jesteś światłem w środku. Właśnie w to wierzę.“


3 komentarze:

 1. Recenzja bardzo zachecajaca do przeczytania. A w szczegolnosci kiedy moja przyjaciolka sie tym bardzo zachecala. Moze i ja kiedys ja przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wpadłam Cię poinformować o nominacji do TAGU: http://pomiedzy-ksiazkami.blogspot.com/2015/10/znowu-przychodze-do-was-z-tagiem-tym.html
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam tą serię! Każda książka C. Clare o świecie Nocnych Łowców, skradła moje serce. <3
  Pozdrawiam,
  siostry-pinkyandmozg.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń