niedziela, 6 marca 2016

Unpopular Opinions Book Tag


Część, dziś postanowiłam zrobić pewien tag. Nie przedłużając zapraszam!


1.Popularna seria książek, która ci się nie podobała?
Hmm..dostanę teraz pewnie po głowię od  fanów. A mianowicie nigdy nie zapałałam miłością do książek z serii "Wybrani" J.Daugherty oraz "Pretty Little Liars",Sary Shepard. Nie polubiłam również książek Gayle Forman.

2.Popularna seria, która innym się nie spodobała, ale ty ją lubisz?
Mam dwie ulubione serie, które są raczej krytykowani przez innych:
Upadli, Lauren Oliver oraz Mroczne Umysły, Alexandry Bracken. Pierwszy przykład, który podałam wcale mnie nie zdziwił, gdyż książka jest dość specyficzna i mroczna, nie rozumiem jednak czemu wiele ludzi krytykuję " Mroczne Umysły" czyżby chodziło o zbyt długie opisy? Pomimo fali krytyki jaką uslyszałam na temat tych pozycji, pokochałam je całym sercem.

3. Trójkąt miłosny, który nie zakończył się tak jak chciałaś/chciałeś?
Zacznijmy od tego, że nienawidzę gdy w książkach młodzieżowych pojawiają się "trójkąty miłosne", ponieważ to nie jest normalne! Miłość moim zdaniem nie polega na tym, że "o kocham tego ale tamten jest taki przystojny, cóż ja mam zrobić? W dodatku oboje są mną zainteresowani, to taki trudny wybór!" Jeżeli człowiek jest prawdziwie zakochany, nie widzi świata po, za tą drugą osobą i nie zwraca uwagi na innych, nawet gdy są atrakcyjni. Lecz przejdźmy może jednak do odpowiedzi. Trójkątem miłosnym, który nie skończył się tak jak chciałam jest, ten z trylogii Diabelskich Maszyn, Cassandry Clare. Nie zdradzę o, co mi chodzi,ponieważ byłby to spojler. Mogę jedynie powiedzieć "jestem za Willem", a fani trylogii zrozumieją o co mi chodzi.

4.Popularna postać z książki, której nie lubisz?
Tutaj większość osób, albo się ze mną zgodzi, albo znienawidzi, ponieważ pałam wielelkom niechęcią oraz odrazą w stosunku do: Hardina (za chiny nie wiem jak to się pisze) z serii After, Gale'a z Igrzysk Śmierci, Simon z Darów Anioła oraz Tobiasa ( Cztery) z Niezgodnej.  Owe męskie postaci doprowadzały mnie do szału i najchętniej mogły by nie istnieć.Jeżeli zaś chodzi o postaci damskie, to jest ich trochę więcej lecz chyba najbardziej ze wszystkich nie lubię i nie trawię Mii z If I Stay oraz Eleny z Pamiętników Wampirów . Pewnie zostanę zlinczowana za odpowiedź na to pytanie.

5.Popularny autor,którego nie lubisz?
Zdecydowanie nie lubię Gayle Forman. Osobiście nic nie mam do autorki, ani jej twórczości.


6.Popularny Motyw w literaturze, którego masz już serdecznie dosyć?
Wspominałam już może o "Trójkątach miłosnych"?.


7.Popularna seria książek, której nie masz ochoty czytać? 
Na pewno takową serią jest : "50 twarzy Greya" oraz (uwaga teraz zostanę poćwiartowana przez pewne osoby" Pamiętniki Wampirów, (czytałam tylko 3 rozdziały pierwszego tomu/ księgi i nie dałam rady)


8.Adaptacja filmowa, która jest lepsza niż książka?
Nad tym pytaniem nie musiałam się długo zastanawiać. Odpowiedz jest prosta, o wiele bardziej podobała mi się adaptacja filmowa Gwiezdnego Płyłu Neil'a Gaimana.
Mam nadzieję, ze moje odpowiedzi nikogo nie uraziły, pamiętajcie że każdy ma swoje zdanie. :) 

Piszcie, Komentujcie- to bardzo motywuję!
 3 komentarze:

  1. W większości pytań się z Tobą nie zgadzałam, ale w jednym muszę przyznać rację. Te całe trójkąty. To było fajne na początku, ale teraz są w 90% książek dla młodzieży co jest trochę męczące, tym bardziej, że jak na ironię główna bohaterka jest zawsze nie z tym co bym chciała żeby była :D
    /Liseł
    NASZ BLOG - KLIK

    OdpowiedzUsuń