sobota, 14 maja 2016

"Dwór Cierni i Róż"- Sarah J. Maas, Receznja

"- Ponieważ sama nie chciałabym umierać w samotności - powiedziałam, a głos mi się na chwilę załamał, gdy wróciłam wzrokiem do Tamlina i zmusiłam się, aby spojrzeć mu w oczy. - Ponieważ chciałabym, żeby ktoś trzymał moją dłoń do samego końca. I potem jeszcze przez parę chwil. Jest to coś, na co zasługuje każdy, człowiek czy fae". 

 

 Tytuł: Dwór Cierni i Róż
Tytuł Oryginalny: A Court Of Thorns And Roses
Autor: Sarah J. Maas
Wydawnictwo: Foksal
Liczba Stron: 527 
Moja Ocena: 10/10 


                                                              

Cześć, dziś mam zamiar opowiedzieć wam słów kilka na temat książki autorstwa Sarah J. Maas. Sięgnęłam po nią dość spontanicznie, nie znając opisu ani nie czytając wcześniej żadnej, z książek, które wyszły z pod pióra autorki. Muszę przyznać, że na początku nie mogłam wgłębić się w świat stworzony na kartach tej powieści, lecz w pewnym momencie przepadłam. 
Jest to jedna z najlepszych książek młodzieżowych jakie do tej pory czytałam, no oczywiście po za "Czasem Żniw".

Przejdźmy może zatem do fabuły.
Książka opowiada historię dziewiętnastoletniej Feyry. Dziewczyna jest łowczynią. Podczas srogiej zimy zapuszcza się w pobliże muru, który oddziela ludzkie ziemie od Prythianu, krainy która zamieszkiwana jest przez rasę stworzeń, które niegdyś panowały nad światem. Podczas swojej wyprawy Feyra zabija wilka, a parę dni później staje przed drzwiami jej chaty wysoko urodzony Tamilin, który daje jej pewien wybór. Albo opuści swoją rodzinę i uda się z nim, albo zginie. Co wybierze Ferya?  

" Ciesz się swoim ludzkim sercem, Feyro. Żałuj tych, którzy nie czują już nic."

Historia zapisana na kartach tej powieści jest przepełniona magią i brutalnością. Autorka stworzyła niesamowicie dobrze wykreowany świat, oraz barwne postacie. Postacie, które się kocha albo nienawidzi. Świetne dialogi, krwawe zadania, którym będzie się musiała podjąć główna bohaterka oraz niezwykłe stworzenia nadają tej pozycji literackiej wspaniałego klimatu.

Po mimo iż jestem osobą, która nie lubi długich opisów, to chłonęłam każdy, a moje serce biło mocniej gdyż dosłownie żyłam tą historią. 

Brutalna, romantyczna, niesamowita i niezwykła! Polecam serdecznie! Po prostu musicie to przeczytać!
 


5 komentarzy:

 1. Mimo że nie lubię fantastyki i tego typu opcji to brzmi zachęcająco. Twoja opinia jest jednak lekko przykrótka (choć i tak zachęca).

  Pozdrawiam,
  http://kackiller.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Super post :)
  Opis zachęcający, a zdjęcie jeziora piękne <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Ocena WOW. Z całą pewnością sięgnę po tą pozycję :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Po tym opisie nie sposób po nią nie sięgnąć :)
  Pozdrawiam;*

  http://zacisze-ksiazkowe.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za fantastyką i książki oczywiście nie czytałam... Wysoka ocena!
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń